SKRÓT WYDARZEŃ Z 2013 ROKU [AKTUALIZACJA]
Dodane przez Marko dnia Grudzień 06 2013 17:31:26

Rok 2013 się powoli kończy i choć nie obfitował on w masę wydarzeń związanych z zespołem, wypadałoby jednak pokrótce podsumować, co też w obozie Believera wydarzyło się od stycznia. Tak więc, do dzieła...

[czytaj więcej]Rozszerzona zawartość newsa

Cóż tam słychać w dalekiej Pensylwanii?

- 2 lutego Kurt zamieścił na Twiterze krótki wpis dotyczący nowego albumu. Napisał, że wszystkie utwory są już skomponowane i że Joey zabiera się za nagrywanie perkusji.

- W kolejnym wpisie z 24 lutego, powstającą płytę Bachman określił mianem "mrocznej" i nie krył swojego podekscytowania nowym materiałem.

- 25 kwietnia Believer supportował wyjątkowy zespół Death To All. Dlaczego wyjątkowy? Death To All to projekt, mający na celu oddanie hołdu Chuckowi Schuldinerowi (raczej nie trzeba przypominać...). W składzie tej formacji są muzycy, którzy brali udział w nagrywaniu albumu "Human" Death, a w roli wokalisty występuje Max Phelps z Cynic. Kwietniowy koncert odbył się w klubie Theather For Living Arts w Filadelfii, w stanie Pensylwania.

- 17 września grupa zamieściła w Internecie krótkie oświadczenie następującej treści:

"Witajcie, fani Believera. Zrobiliśmy sobie przerwę od nagrywania płyty na wiele miesięcy, w celu dania Jeffowi czasu na uporanie się z poważnym problemem zdrowotnym. Jego powrót do zdrowia przebiega dobrze i wkrótce ponownie zajmiemy się nowym projektem w miejscu, w którym go zostawiliśmy. Dzięki za cierpliwość!".

- Wczoraj, czyli 5 grudnia, Eye Level Studio (ludzie odpowiadający za okładki dwóch poprzednich płyt Believera) poinformowało na Facebooku o rozpoczęciu procesu tworzenia grafik na kolejny krążek grupy.

No i to tyle. Na koniec może dodam od siebie jeszcze, że chyba najgorsze jest już za nami i teraz może być już tylko lepiej. Wszystko wskazuje na to, że na początku przyszłego roku doczekamy się w końcu nowej płyty Believera.

Pozdrowienia!

PS.: Umieściłem na stronie recenzję "Transhuman" autorstwa Tomka/Nevermore z magazynu Pure Metal. Do przeczytania tutaj - LINK

PS.2: Dodałem na stronę dział z coverami fanów - LINK. Gdyby ktoś miał linki do jakichś innych klipów, to bardzo proszę o cynk - z góry dzięki!